Home
30.7.2010. Petar Krizolog, Julija, Maksima
Događanja
Papa uputio apel za pomoć Turskoj i pozvao na prestanak nasilja u Nigeriji
slika

Zbog velikoga broja vjernika i kišovitoga vremena današnja je opća audijencija bila podijeljena u dva dijela. Papa Benedikt XVI. najprije je pozdravio oko pet tisuća vjernika, većinom Talijana, u bazilici Sv. Petra, a potom oko sedam tisuća vjernika drugih narodnosti u dvorani Pavla VI, gdje su se održavale audijencije tijekom zime. Papa je u svojoj katehezi nastavio govoriti o životu i djelu sv. Bonaventure.

Svetog su Oca veoma pogodile vijesti o tragičnim posljedicama potresa u Turskoj. Potvrdio je svoju blizinu i molitvu za žrtve i njihove obitelji te pozvao međunarodnu zajednicu da hitno i širokogrudno priskoči u pomoć stradalima.

Teško ga je pogodila i vijest o nasilju u Nigeriji, u kojemu nisu stradali samo odrasli, već i djeca. Papa je još jednom dao do znanja da se nasiljem ne mogu rješavati sukobi. Pozvao je nigerijske civilne i vjerske vlasti da se jače zauzmu oko sigurnosti i mirnog suživota svih naroda u toj afričkoj zemlji.

Tijekom današnje opće audijencije Papa je pozdravio i skupinu hrvatskih hodočasnika riječima: "Od srca pozdravljam sve hrvatske hodočasnike, a na poseban način vjernike iz župe Svetoga Antuna Padovanskog iz Sesvetskih Sela. Ovo korizmeno vrijeme priprave za Uskrs neka učvrsti vašu vjeru u pobjedu našega Gospodina nad smrću. Hvaljen Isus i Marija!" (ika/gk)

10.3.2010.




Dodaj RSS kanal Dodaj na iGoogle Bookmark
Naša izdanja
Najprodavaniji naslovi